صفحه اول | دنیای وردپرس | ۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس در ایران

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس در ایران

وردپرس یکی از معروفترین سیستم‌های محتوای مدیریت است که در ایران و جهان طرفداران زیادی دارد. آشنایی با سایت‌هایی که خدمات آن را به نوعی مناسب ارائه می‌کنند برای علاقمندان بسیار مفید است. در این مطلب به معرفی سایت‌های خدمات دهنده وردپرس می‌پردازیم.

ورودپرس یک سیستم مدیریت محتوای کد باز (open source) است که در سال ۲۰۰۳ توسط چند برنامه‌نویس خلاق برای راه‌اندازی وبلاگ یا سایت، بنیان‌گذاری شده است و الان ده‌ها کارمند و برنامه‌نویس و تیم توسعه دهنده دارد. ورودپرس در حال حاضر یکی از برترین پلتفرم‌های وبلاگ‌نویسی است که گوی سبقت را از دیگر رقبایش در جهان ربوده است.

همگام با گسترش وبلاگ‌نویسی در ایران استفاده از سیستم وردپرس نیز در بین وبلاگ‌نویسان ایرانی شروع و سپس فراگیر شد. دوست عزیزم آقای مرتضی الوانی با وبلاگ الوان وب از اولین وبلاگنویسانی بود که از سیستم وردپرس در سال ۱۳۸۳ برای وبلاگش استفاده کرد این در حالی بود که سیستم مدیریت محتوای «مووبل تایپ» دل وبلاگنویسان ایرانی را ربوده بود و محبوبیت زیادی داشت.

وردپرس در سایت خود امکانات بسیار زیادی را به کاربرانش عرضه می‌کند اما با توجه به اینکه سایت اصلی وردپرس به زبان انگلیسی است خیلی از کاربران ایرانی آنطور که باید نمی‌توانستند از امکانات آن استفاده بهینه کنند، لذا با توجه به این نیاز عده‌ای از فعالان وب و وبلاگ‌نویسی در ایران تصمیم به راه‌اندازی سایت‌هایی گرفتند که خدمات مورد نیاز کاربران را برای این سیستم بسیار خوب، بومی‌سازی کرده و در اختیار کاربران و علاقمندان قرار دهند.

وردپرس فارسی

در حال حاضر با توجه به افزوده شدن امکانات بسیار زیادی به این سیستم و البته بیشتر به خاطر کدباز بودن آن برنامه‌نویسان داخلی هم توانستند امکانات بسیار خوبی را برای این سیستم طراحی کرده و برای کاربران و مشتریان خود ارائه نمایند. بعضی‌ها که در زمینه وب و برنامه‌نویسی تحصیلات و تجربه خوبی داشتند توانسته‌اند کسب وکارهایی خود را در حوزه وردپرس راه‌‌‌اندازی کرده و برای خود و افراد دیگر شغل ایجاد کنند و ضمن رفع نیاز دیگران درآمدهای خوبی کسب نمایند.

در این مطلب به معرفی ۱۰ مورد از سایت‌های خوب فارسی که در زمینه خدمات وردپرس فعالیت دارند می‌پردازیم البته سایت‌هایی که خدمات متنوعی دارند و در یک زمینه مثل قالب فعالیت ندارند. (ترتیب قرارگرفتن سایت‌ها بر اساس تاریخ فعالیت و سپس دامنه کار و خدماتشان است)

سایت‌های خدمات دهنده وردپرس

۱- وردپرس فارسی

سایت وردپرس فارسی اولین مرجع کاربران ایرانی استفاده کننده از وردپرس در ایران است که در سال ۱۳۸۴ با بومی سازی تاریخ مطالب سیستم از میلادی به هجری شمسی توسط آقای «مانی منجمی» شروع بکار کرد و فعالیتش را در سال ۱۳۸۶ با پیوستن افرادی دیگری به گروه توسعه بخشید.

این سایت ترجمه فارسی سیستم را برای کاربران فارسی‌زبان ارائه می‌کند و همزمان با آپدیت شدن نسخه‌های جدید نرم‌افزار وردپرس، ترجمه فارسی آن نیز توسط این دوستان تهیه و به علاقمندان عرضه می‌گردد. انجمن کاربرانی دارد که در آن توسط اعضاء به سوالات کاربران در خصوص بخش‌های مختلف وردپرس توسط مدیران و کاربران دیگر پاسخ داده می‌شود، جدیدترین افزونه‌های (Plugins) فارسی شده وردپرس در آن عرضه می‌شود و قالب‌های ساده فارسی شده وردپرس جهت دانلود به کاربران معرفی می‌شود.

وردپرس فارسی یک سایت غیرانتفاعی است و تمام فعالیت‌های آن از ابتدا بر اساس علاقه و کمک به رشد وردپرس و وبلاگ‌نویسی فارسی بوده است.

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس ایران

۲- همیار وردپرس

علی حاجی محمدی مدیر سایت همیار وردپرس اولین کسی در ایران بود که توانست در سال ۱۳۸۷ یک کسب و کار موفق مبتی بر خدمات وردپرس را بنیان‌گذاری کند. با راه‌اندازی این سایت حاجی‌محمدی بنا به گفته خودش به رویایش برای وجود یک منبع فارسی وردپرس برای ارائه آموزش‌های وردپرس رسید. این سایت که یکی از استارت‌آپ‌های موفق اینترنت در ایران نیز می‌باشد آموزش‌های متنوعی (ویدئویی، متنی و کتاب الکترونیک) را با برگزاری دوره‌های آموزشی و ارائه مقالات تخصصی به علاقمندان و مشتریان خود عرضه می‌کند. همیار وردپرس دوره‌های آموزشی حضوری خوبی را برای علاقمندان وردپرس برگزار می‌کند که از مهمترین آن می‌توان دوره‌های «وب‌مسترهای هوشمند» را نام برد.

همیار وردپرس همچنین یک فروشگاه اینترنتی بزرگ در زمینه محصولات وردپرس از قبیل قالب، افزونه و … دارد که در آن قالب‌ها و افزونه‌های رایگان و پولی را به کاربران عرضه می‌کند. این سایت همجنین سفارشات طراحی و راه‌اندازی سایت در حوزه‌های مختلف را نیز انجام می‌دهد. همیار وردپرس فروشگاه قالب‌های وردپرسی بزرگی بنام «ژاکت» دارد.

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس ایران

۳- وردپرس پارسی

سایت وردپرس پارسی هم از نظر اسمی و هم از نظر فعالیت‌هایش دقیقاً به مورد اول شبیه است با این تفاوت که محتویات و طراحی این سایت سادگی قالب و محتوای وردپرس فارسی را ندارد. این سایت توسط یک گروه ۸ نفره که از اعضای ثابت آن هستند فعالیت می‌کند.

وردپرس پارسی انجمن کاربران برای موضوعات مختلف وردپرس دارد، مقالات آموزشی در زمینه وردپرس ارائه می‌کند، افزونه‌های وردپرس را به کاربران معرفی می‌کند و افزونه‌های فارسی اختصاصی را تهیه می‌کند که از معروفترین آنها «افزونه آب و هوای ایران» و «افزونه آمارگیری وردپرس» است.

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس ایران

۴- میهن وردپرس

سایت میهن وردپرس از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را در زمینه ساخت منبع و مرجعی برای کاربران وردپرس در شهر شیراز شروع کرده است. این سایت دوره‌های آموزشی اختصاصی حضوری، مطالب و مقالات آموزشی متنی و تصویری به کاربران ارائه می‌کند، افزونه‌های رایگان و حرفه‌ای وردپرس را معرفی می‌کند و قالب‌های وردپرسی در موضوعات مختلف را به صورت رایگان و پولی به اشتراک می‌گذارد.

این سایت بخش رادیو بصورت پادکست شامل فایل‌های صوتی و بخش تلویزیون شامل فایل‌های ویدئویی برای آموزش کاربران دارد که می‌تواند برای کاربران و علاقمندان وردپرس مفید باشد.

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس ایران

۵- شهر وردپرس

سایت شهر وردپرس با یک تیم چهار نفره خدمات وردپرسی را به کاربران و مشتریانش در زمینه‌های قالب اختصاصی و حرفه‌ای، قالب رایگان، آموزش‌های ویدئویی، آموزش افزونه‌های وردپرس و سایر خدمات وب در زمینه طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت و وبلاگ را ارائه می‌کند.

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس ایران

۶- فرادرس

سایت فرادرس یکی از سایت‌های خدمات دهنده وردپرس است که وردپرس را بصورت ویدئویی در سرفصل‌ها و دوره‌های مختلف با دریافت هزینه مربوط به هر دوره آموزشی به کاربران و علاقمندان آموزش می‌دهد. با توجه به گسترش فراگیر استفاده از وردپرس در راه‌اندازی وبلاگ و وبسایت در ایران طبیعی است که آموزش‌های اختصاصی و مناسب این سیستم که توسط افراد ماهر و آشنا تهیه می‌شود طرفداران زیادی داشته باشد که مشتاقانه دنبال آموختن آن باشند.

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس ایران

۷- ابزار وردپرس

سایت ابزار وردپرس در خرداد سال ۱۳۹۵ توسط دو نفر از فعالان جوان وب راه‌اندازی شده است همچون دیگر سایت‌های خدمات دهنده وردپرس، این سایت هم خدمات وردپرسی را در زمینه قالب‌های وردپرس، افزونه‌های وردپرس و آموزش‌های وردپرسی و همچنین مشاوره کسب و کار به کاربرانش ارائه می‌دهد.

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس ایران

۸- مکانیک وردپرس

سایت مکانیک وردپرس در فروردین ماه سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات وردپرس آغاز کرده است. این سایت خدمات وردپرسی در زمینه قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس ارائه می‌دهد سایت بخضی بنام تعمیرگاه وردپرس برای پشتیبانی از مشکلات کاربران و پاسخگویی به سوالات کاربران دارد. همچنین بخش فروشگاهی قالب وبلاگ را بنام «تم پارس» بر روی دامنه دیگری راه‌اندازی کرده است.

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس ایران

۹- آریا وردپرس

سایت آریا وردپرس  خدمات وردپرس در زمینه قالب و افزونه ارائه می‌کند و از سال ۱۳۹۵ شروع بکار کرده است. این سایت بخش مقالات در زمینه موضوعات مختلف وردپرس دارد.

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس در ایران

۱۰- بهین وردپرس

سایت بهین وردپرس آخرین مورد از سایت‌های خدمات دهنده وردپرس است که می‌خواهیم در این مطلب معرفی کنیم. این سایت همانند اکثر سایت‌های خدمات دهنده وردپرس بخش‌هایی چون قالب‌های وردپرس در موضوعات مختلف، آموزش وردپرس برای زیرسیستم‌های شناخته شده وردپرس چون ووکامرس و دیگر موضوعات آموزشی و نیز بخش معرفی افزونه‌های وردپرس بصورت دسته‌بندی شده دارد.

۱۰ سایت برتر خدمات وردپرس در ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس