صفحه اول | نوشته‌های عمومی | شش روش تناسب اندام که باید در سال ۲۰۱۸ فراموش کنید

شش روش تناسب اندام که باید در سال ۲۰۱۸ فراموش کنید

تناسب اندام با یوگای گربه

اگر چه تحرک بدنی برای شما در هر حالی مفید و سودمند است، اما بعضی از این روش‌های تناسب اندام و فیتنس در واقع به شکل عجیبی هدر دادن وقت و انرژی و دور ریختن هزینه‌ها است.  الان وقتشه که برای این روش‌های به دردنخور بوسه خداحافظی بفرستید.

روش‌های تناسب اندام از مد افتاده

قطعاً افرادی که در سال ۲۰۱۷ تحرک لازم را داشتند و برای تناسب اندام خود کار کردند در واقع افراد سالم و با توانایی ذهنی بیشتری هستند. با انجام تمرینات انفجاری سبک HIIT، شرکت در کلاس های تناسب اندام حرکت‌های سنگین و مفید، افراد زیادی توانسته‌اند عرق بسیار زیادی از بدن خود درآورند و توانسته‌اند نتیجه‌های جدی آن را در اندام خود ببینند.

با ظهور تعداد زیادی از روش‌های تناسب اندام جدید که سرگرم کننده و کاربردی هستند، در صورت انجام حرکت‌های کهنه و روش‌های از مد افتاده همه ما را سرزنش خواهند کرد و چشم ما را به روش‌های جدیدتر و مفیدتر باز خواهند کرد. با این مواردی که ذکر شد حالا باید روش‌هایی که در سال ۲۰۱۸ برای حفظ تناسب اندام خود آنها را کنار بگذاریم و فراموش کنیم را باهم مرور می‌کنیم:

۱- تناسب اندام با کلاس چرت و خوابتناسب اندام با کلاس چرت و خوابتناسب اندام با کلاس چرت و خواب

دوست دارید به باشگاه بروید اما در واقع تمایلی به این کار ندارید و خوابتان می‌آید؟ لازمه بدانید که این مورد یک چیز خطرناک و ناشناخته‌ای نیست! این مربوط به قانون «Napercise» می‌باشد که بر اساس آن در باشگاهی بنام «دیوید لویید» در انگلستان کلاس ۶۰ دقیقه‌ای بعد از کلاس اصلی برگزار می‌کنند و به جای رفتن به خانه جهت استراحت، در همان محل باشگاه اقدام به استراحت می‌کنند. این کلاس شامل ۱۵ دقیقه رفص نور یا کشش نور است و ۴۵ دقیقه چرت زدن! است. این باشگاه همه چیز را برای اعضاء در این خصوص فراهم می‌کند از قبیل: تخت، پتو و چشم‌بند. اگر بخواهید لباس بپوشید و مسیری را طی کنید و به مکانی دیگر بروید تا فقط خواب و استراحت کنید، کار اشتباهی است و اینکار فقط هدر دادن وقت و صرف هزینه است. و این اولین مورد از روش‌های تناسب اندام بدردنخور می‌باشد.

۲- تناسب اندام با یوگای گربه

تناسب اندام با یوگای گربه

یوگا یکی از فرم‌های محبوب تناسب اندام برای چندین دهه بوده است. به جزء تمرین‌های قدیمی و باستانی یوگا که از سال‌ها قبل در هندوستان رایج بوده باشگاه‌ها اخیراً تصمیم گرفته‌اند که در کلاس‌های یوگا گربه‌ها را به اعضاء معرفی کنند این روشی است که در یک پناهگاه گربه‌ها و کافی شاپ بنام Meow Parlour در نیویورک انجام می‌شود. اِمی آپگار یکی از مربیان یوگا در این خصوص می‌گوید که یوگا همه چیز است و گربه‌ها هم همیشه هستند!. در سایر شهرهای کشور نیز کلاس‌های یوگا با این روش راه‌اندازی شده و روز به روز بین علاقمندان محبوب‌تر می‌شود. اما حضور گربه‌ها در کلاس‌های درس ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود و برای مدتی کلاس را با تاخیر مواجه کند، اگر یک سگ توسط یکی از هنرجویان به باشگاه آورده شود باید کلاس به نوعی حتماً تعطیل شود.

۳- تناسب اندام با یوگای بز

تناسب اندام با یوگای بز

یوگا با بزها جالب‌تر از یوگا با گربه‌ها است. یک مزرعه در «اورگان» شروع به ارائه کلاس‌های یوگا کرده است که در آن حرکت‌های کششی و دیگر حرکات را در کنار بزغاله‌ها انجام می‌دهند! گرچه این روشی شگفت‌انگیز است اما بزها باعث حواس‌پرتی می‌شوند. چی کسی می‌تواند تمرکز کند وقتی که یک بزغاله جلوی چشمانش قرار گرفته است؟ برای انجام حرکات یوگا لازم است به یک باشگاه یوگای سنتی بروید و بازی با حیوانات را برای اوقات فراغت خود بگذارید.

۴٫ تناسب اندام با یوگا شراب یا آبجو

تناسب اندام با یوگا شراب

یکی دیگر از انواع محبوب یوگا، کلاسی است که با هر نوع و یا ترکیبی از شراب یا آبجو به پایان می‌رسد. بسیاری از این کلاس‌ها در کارخانجات کوچک و یا کارخانه‌های معمولی انجام می شود، که به عنوان مکانی مناسب برای کلاس یوگا در نظر گرفته می‌شود. اما لازم است بدانیم که مخلوط کردن الکل و تناسب اندام کمی مشکل است. الکل در حال حاضر بخش بزرگی از جوامع غربی است، از روزهای خوش طعم تا ساعت‌های خوشحال کننده، اما لازم به ذکر است که تناسب اندام باید جایی باشد که افراد بتوانند بدون شکر و کالری اضافی که از الکل مصرف می‌کنند، روی سلامتی و بدن خود تمرکز کنند.

۵- تناسب اندام با پرش کانگو

تناسب اندام با پرش کانگو

جهش Kangoo کفش جدیدی است که بدن شما را به سمت بالا حرکت می‌دهد، بنابراین با پوشیدن آنها شما احساس می‌کنید که شما ضد گرانش و جاذبه زمین هستید. در حال حاضر برخی از باشگاه‌های تناسب اندام کلاس‌های تناسب اندام با پرش کانگو را ارائه می‌دهند که مردم این پاپوش‌ها را به پای خود می‌کشند و یک ساعت در اطراف باشگاه بالا و پایین می‌جهند و حرکت می‌کنند. در حالی که بدن شما همیشه مناسب برای تناسب اندام است، Kangoo Jump ها یک وسیله غیرضروری را به کلاس کلاسیک نسبتا استاندارد ایروبیک شما اضافه می کند. اما در این میان باید ۳۰۰ دلار هزینه کنید، قطعاً این یک سرمایه‌گذاری گران هستند برای استفاده محدود و غیرضروری. ضمن این‌که این کفش‌ها برای تناسب اندام شما مزایای بیشتر نسب هب کفش‌های معمولی‌تان ارائه نمی‌کنند.

۶- تناسب اندام با دستگاه‌های شوک الکتریکی

تناسب اندام با دستگاه‌های شوک الکتریکی

کمربندهای لاغری الکترونیکی را می‌توانید در اواخر شب در حالی‌که به تماشای تلویزیون می‌پردازید می‌توانید استفاده کنید. در حال حاضر، باشگاه‌های تناسب اندام نسخه‌ای از این دستگاه‌های عضلانی تکان‌دهنده و لرزاننده با دستگاه‌های تحریک عضلانی برقی (EMS) کامل دارند. هنرجویان به این لباس‌ها متصل می‌شوند و در انجام تمرینات ساده مانند لونگ و چوبه دار، عضلاتشان تحریک می‌شود. یک مربی به نام Mohamed Elzomor، که مشتریان خود را با دستگاه EMS در شهر نیویورک آموزش می‌دهد، می‌گوید این دستگاه عضلات شما ۸۵ بار در هر ثانیه تکان می‌دهد!.

اما واقعیت پشت این مورد بسیار عجیب است. اگر چه امواج شوک‌آور می‌توانند انقباضاتی را بر روی عضلات و مفاصل ایجاد کنند، عضلات شما به مقاومت نیاز دارند تا قوی‌تر شوند و رشد کنند. شواهد واقعی و دقیق علمی وجود ندارد که بجای تمرینات اصولی و مداوم این وسایل به هنرجویان در این زمینه و تناسب اندامشان کمک کند. بجای پرداخت جلسه‌ای حدود  ۱۰۰ دلار برای برای استفاده از این ماشین‌ها، بهتر است در پول و وقت خود صرفه‌جویی کنید.

منبع: MSN

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس