صفحه اول | دنیای وبلاگ | ۳۳ ایده جالب وبلاگنویسی که پست‌های وبلاگتان را داغ می‌کند

۳۳ ایده جالب وبلاگنویسی که پست‌های وبلاگتان را داغ می‌کند

ایده‌های جالب وبلاگ‌نویسی که پست‌های وبلاگتان را داغ و پربازدید می‌سازد

دنبال ایده‌های جالب وبلاگ‌نویسی هستید؟ می‌خواهید به موفقیت برسید؟ نوشتن روزانه مطالبی که داغ و پرمخاطب باشد و نظر تعداد زیادی از خوانندگان را جلب کند بسیار سخت و طاقت‌فرساست. بسیاری از وبلاگ‌نویسانی که مرتب می‌نویسند و محتوای عالی تولید می‌کنند رویکردی متفاوت با بقیه دارند. ما سعی داریم اینجا ایده‌های نابی معرفی کنیم.

در این نوشته ۳۳ مورد از ایده‌های جالب وبلاگ‌نویسی که باعث داغ شدن مطالب وبلاگتان می‌شود و وبلاگتان را پرترافیک می‌کند اشاره کرده‌ایم. این فهرست برای مشغول نگه‌داشتن شما برای یک سال کافیست، ممکن است هر یک از شما ایده‌های جالب و منحصر بفرد دیگری را بشناسید و تجربه کرده باشید در اینصورت می‌توانید در بخش نظرات به بیان ایده‌های خود بپردازید:

ایده‌های جالب وبلاگ‌نویسی که پست‌های وبلاگتان را داغ و پربازدید می‌سازد

 

ایده‌های جالب وبلاگ‌نویسی که پست‌های وبلاگتان را داغ و پربازدید می‌سازد

# ۱ مسابقه اجرا کنید – اجرای مسابقه در موضوعات مختلف در وبلاگ و همچنین در سایت می‌تواند توجه زیادی به وبلاگ شما ایجاد کند و ترافیک زیادی را روانه وبلاگتان کند.

# ۲ بررسی کتاب ها، محصولات یا فیلم‌ها – نظرات ارزش‌های زیادی را برای پیروان خود به ارمغان می‌آورند و مردم دائما به دنبال نظرات صادقانه هستند، نه اینکه نظرات جعلی باشند که وب پر از این نظرات است.

# ۳ راهنمای جامع آموزش – اگر شما در زمینه‌ای حرفه‌ای هستید و یا برخی از موضوعات را فوق‌العاده خوب می‌دانید تجربیات خود را در این زمینه برای افرادی که اطلاعات کمی دارند به صورت رایگان به اشتراک بگذارید. آموزش‌ها و راهنماها ارزش زیادی را به ارمغان می‌آورند، که می‌تواند ترافیک و طرفدار زیادی ایجاد کند.

# ۴ مصاحبه با کسی – اگر شخص مشهور و معروفی را می‌شناسید و با او آشنایی دارید می‌توانید با آنها مصاحبه کنید و در پست‌های خود مصاحبه را منتشر کنید. مصاحبه‌ها در دو مورد بسیار محبوب هستند: الف) مصاحبه‌ای با یک شخص معروفی که به ندرت در انظار عمومی صحبت می‌کند؛ ب) تجربیات و خاطرات یک شخص معروف و مشهور به طور غریزی برای مخاطبان مفید است.

# ۵ ارسال اطلاعات متنوع یا اینفوگرافیک عالی – Infographics به تجسم داده‌های پیچیده کمک می‌کنند، و در حال حاضر بسیار محبوب هستند اما نکته مهم این است که اینفوگرافیک‌ها باید کیفیت خوبی داشته باشند، اگر شما یک طراح نیستید، یک نفر را استخدام کنید تا با دیگر وبلاگنویسان در این زمینه متفاوت باشید.

# ۶ انتقاد از یک وب سایت، وبلاگ یا شخص – وب و وبلاگ‌ها برای بحث و تبادل نظرات و انتقادات بسیار عالی هستند. اگر آنقدر شجاع هستید که بتوانید بعضی کلمات تند و تیز را درباره کسی بگوئید و مطمئن هستید انتقادات شما دارای استدلال قوی است و بر اساس واقعیت است، دست به کار شوید!

# ۷ پست را پر از GIF کنید – GIF ها نماد سرگرمی و طنز آنلاین هستند. هزاران GIF و ژنراتور GIF وجود دارد که به تولید محصولات جدید کمک می‌کند. به عنوان مثال: Linkbuilding in GIFs

ایده‌های جالب وبلاگ‌نویسی که پست‌های وبلاگتان را داغ و پربازدید می‌سازد

# ۸ ایجاد عکس پست – عکس‌های مورد علاقه خود را که در طاقچه اتاق خود دارید و یا عکس‌های شخصی از آخرین سفر ماجراجویی که داشته‌اید به اشتراک بگذارید. به خاطر داشته باشید اگر شما عکاس عکس نبوده‌اید، همیشه باید با ارائه یک لینک به عکاس اصلی اعتبار دهید.

# ۹ یک راز شخصی بگویید – ما همه رویاها و اسرار خودمان را داریم. به اشتراک گذاری آنها به صورت عمومی مطالب بسیار جذابی را به طرفداران عرضه می‌کند. همانطور که مردم شایعات را دوست دارند، آنها دوست دارند اسرار کوچک و کثیف! دیگران را بدانند.

# ۱۰ ارسال پست الهام بخش یا انگیزشی با نقل قول های معروف – مردم برای حرکت، متحول شدن و انجام کارهایشان نیاز به شوک‌هایی دارند. پست‌های انگیزشی می‌توانند معجزه کنند همیشه کارهای بزرگ از کارهای کوچک شروع شده‌اند. در اینجا یکی از بهترین نقل قول‌های استیو جابز را می‌آورم: “زمان بسیار محدود است، پس وقت خود را با سرک کشیدن به زندگی دیگران هدر ندهید”.

# ۱۱ به اشتراک گذاری تجارب اخیر سفر – وبلاگ‌ها و پست‌های سیاحتی و گردشگری بسیار محبوب هستند، افرادی هستند که از خاطرات، داستان‌ها و ماجراهای سفر خود به جاهای مختلفی که مسافرت کرده‌اند می‌نویسند و آنها را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارند. این داستان‌ها و خاطرات می‌تواند برای خیلی از مخاطبان مفید و آموزنده باشد، بهترین یا بدترین تجربه‌هایی را که در بعضی از شهرها، کشورها یا شرکت‌های هواپیمایی و غیره داشته‌اید را منتشر کنید.

# ۱۲ پیشنهاد یک محصول رایگان  – آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا محصولات مانند GoPro هر روز بیشتر و بیشتر محبوب ‌می‌شوند؟ آنها مرتباً کمپین‌های تبلیغاتی برگزار می‌کنند. مردم چیزهای رایگان را دوست دارند و شما می‌توانید با معرفی آن در وبلاگتان به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید.

# ۱۳ یک تئوری و نظریه بنویسید – حتماً شما در مورد موضوعات مختلف نظریه‌های متعددی را از مردم شنیده‌اید؟ حالا وقت آن است که شروع کنید و یک تئوری و نظریه جدید بنویسید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید، اجازه دهید تخیل شما آزاد باشد تا دیگران هم نظرات خود را بنویسند.

ایده‌های جالب وبلاگ‌نویسی که پست‌های وبلاگتان را داغ و پربازدید می‌سازد

# ۱۴ قرار دادن فایل‌های صوتی و تصویری از یک رویداد جالب – چه کسی دوست ندارد یک فایل صوتی یا فایل تصویری بامزه و یا محرمانه را نشود و نبیند؟

# ۱۵ یک داستان کوتاه بنویسید – آیا بدون تجربه قبلی می‌توان داستان نوشت؟ بله با یک داستان کوتاه (حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ کلمه) شروع کرده و آن را منتشر کنید و از مخاطبان و خوانندگان خود در مورد آن بازخورد بگیرید.

# ۱۶ آواز خواندن – هنرمندان و خوانندگان بزرگ یک شبه مشهور نشده‌اند. اول، آنها از یک جایی شروع و استعدادهای خود را کشف کرده‌اند. مهارت و علاقه خود را در موسیقی پیدا کنید.

# ۱۷ یک لیست از چیزی ایجاد کنید – افراد معمولا تنبل هستند و نمی‌خواهند وقت خود را صرف جستجو و جمع آوری اطلاعات کنند به همین دلیل است که لیست‌ها محبوب و پرطرفدار هستند. ایجاد یک TOP10 یا بهتر از آن، فهرست TOP100 از موضوعات مختلف مثل فهرست فیلم‌ها، کتاب‌ها، افراد با نفوذ و یا هر موضوع دیگر می‌تواند به راحتی سروصدا در وب ایجاد کند.

# ۱۸ تمام اندیشه‌هایی را که امروز در ذهن داشتید بنویسید – این مورد بسیار خسته‌کننده است اگر موردی دیگری را در روز برای نوشتن مناسب ندیدید، می‌توانید این روش را امتحان کنید.

# ۱۹ اهداف یا رویاهای خود را به صورت عمومی به اشتراک بگذارید – تمام اهداف خود را برای سال جاری یا رویاهای خود در ۵ سال گذشته یا آینده، بنویسید. نوشتن اهداف چون عمومی شده است انگیزه زیادی را برای رسیدن به آنها در شما ایجاد می‌کنند همچنین می‌تواند برای بسیاری از خوانندگان نیز محرک باشد.

# ۲۰ یک کارناوال لینک راه بیندازید و دیگران را برای پیوستن دعوت کنید – همه انواع موضوعات لینکی که بصورت عمومی باشد قابلیت تبدیل شدن به یک مطلب بسیار محبوب و پرطرفدار پربازدید را دارد.

# ۲۱ اعلام کنید که شما نظرات را به “do-follow” تبدیل کرده‌اید –  از این طریق می‌توانید نظرات بیشتری را برای مطالب خود دریافت کنید چیزی حدود ۵۰٪ نظرات مطلب بیشتر خواهد شد. با این حال، عیب این تکنیک نظرخواهی این است که ممکن است نظرات “وبلاگ اسپم” زیادی را دریافت کنید. CommentLuv یک پلاگین عالی برای شروع است.

# ۲۲ فهرست کارهای خود را بسازید– برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی برای نوشتن لیست وظایف و فهرست کارهایی که باید انجام دهید وجود دارد، اما سعی کنید وظایف خود را در وبلاگ خود منتشر کنید. به این ترتیب دیگران فرصت دارند تا از شما یاد بگیرند و حتی به شما در چگونگی انجام درست آنها کمک کنند.

# ۲۳ نوشتن پست در پاسخ به پست یا اخبار اخیر – به عبارت دیگر، در این صورت شما تبدیل به یک وبلاگنویس یا تحلیلگر می شوید. هنگامی که موفق به نوشتن تحلیل با محتوای سطح بالا در موضوعات و اخبار داغ شدید وبلاگ خود را می‌توانید در روزنامه‌ها و وب‌سایت‌های مهم برجسته کنید.

# ۲۴ مطالعه کامل در مورد یک چیزی – در مورد یک موضوع یا چیزی مطالعه کامل یا case study انجام دهید. وقتی درباره موضوعی بنویسید که چه کاری انجام داده‌اید، چگونه این کار را انجام داده‌اید و به چه نتایجی دست یافته‌اید می‌تواند برای بسیاری از افراد خیلی جالب باشد.

# ۲۵ وبلاگ‌های مورد علاقه خود را در یک پست به اشتراک بگذارید – این مورد به ایده “ایجاد یک لیست” شبیه است، اما به اشتراک‌گذاری لیست وبلاگ‌ها و وبلاگنویسان در یک پست نمی‌تواند ایده بدی باشد. در صورت در پست خود به خوانندگانتان منابعی را ارائه می‌دهید و باور کنید اگر واقعیت را بدون اغراق نوشته باشید و توضیحات خوبی ارائه بدهید، آنها سپاسگزار خواهند شد.

# ۲۶ دعوت از خوانندگان برای ارسال پست مهمان –  از خوانندگان و مخاطبان خود بخواهید که برای وبلاگتان پست‌های مهمان بفرستند این یک پیشنهاد برد برد است. با این ایده شما می‌توانید محتوای خود را ایجاد و آن را زیاد کنید.

# ۲۷ بهترین نظرات وبلاگتان را که تابحال دریافت کرده‌اید منتشر کنید – اگر شما در مطالب وبلاگ اجازه نوشتن دیدگاه و نظرات را به مخاطبانتان بدهید به این طریق می‌توانید پست‌های خود را پربار کنید. در یک پست جداگانه می‌توانید نظرات بهتری که دریافت داشته‌اید را منتشر کنید.

ایده‌های جالب وبلاگ‌نویسی که پست‌های وبلاگتان را داغ و پربازدید می‌سازد

# ۲۸ درآمد و ترافیک وبلاگ خود را به اشتراک بگذارید – ثابت کنید که وبلاگ پربازدید، محبوب و درآمدزایی دارید. ارائه آمار و اطلاعات در این زمینه می‌تواند برای خیل عظیمی از وبلاگنویسان مشتاق جذاب باشد.

# ۲۹ مطالب طنز و فکاهی بنویسید – طنز و شوخی هیچ وقت از رونق نمی‌افتد و قدیمی نمی‌شود. لطیفه‌ها و حکایت‌های ظنز همیشه سرگرم‌کننده هستند.

# ۳۰ از خرافه‌ها و عقاید باطل بنویسید – هزاران چیز شناخته شده وجود دارد که در واقع درست نیستند. به عبارت دیگر، آنها اسطوره‌ها و خرافه‌ها هستند. کافیه کمی وقت بگذارید و تحقیقاتی را انجام دهید تا بتوانید بصورت مستدل بعضی از آنها را رد کنید.

# ۳۱ هنر خود را تولید یا منشر کنید – گالری آنلاین می‌تواند اولین قدم برای ورود به دنیای هنرمندان باشد. بنابراین نقاشی‌ها، تصاویر، ویدئوها و فیلم‌های خود را منتشر کنید.

# ۳۲ درباره موفقیت‌ها و شکست‌های بزرگ خود بنویسید –  موفق بودن بدین معنی است که اشتباهات بسیاری را در گذشته انجام داده‌اید و به موفقیت رسیده‌اید. اما شکست همیشه بد نیست و یک تجربه یادگیری است که به شما امکان می دهد که دفعه بعدی بهتر باشید. به همین دلیل است که شما باید در وبلاگتان درباره موفقیت و شکست خود بنویسید، تا دیگران از آن یاد بگیرند.

# ۳۳ نظرسنجی راه بنیدازید – این مورد خیلی ساده است. اگر می‌خواهید بدانید که افراد چه چیزی یا چه کسی را ترجیح می‌دهند یا درباره یک موضوع خاص چگونه فکر می‌کنند، نظرسنجی درست کنید.

منبع: StartBloggingOnline

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس