صفحه اول | دنیای وبلاگ | ۴ استراتژی برای افزایش بازدید وبلاگ

۴ استراتژی برای افزایش بازدید وبلاگ

افزایش بازدید وبلاگ یکی از دغدغه‌های بزرگ و اساسی وبلاگ‌نویسان است، هر وبلاگ‌نویسی برای رسیدن به این هدف روش‌ها و راه‌های مختلفی را انتخاب می‌کند خواه به نتیجه دلخواهش برسد یا نه، اما دانستن استرتژی جذب بازدیدکننده برای وبلاگ امری ضروری است. در این مطلب ۴ استراتژی برای افزایش بازدید وبلاگ به وبلاگ‌نویسان معرفی می‌شود.

افزایش بازدید وبلاگ یکی از مهمترین گله‌هایی هست که وبلاگ‌نویسان دارند و نکته این است که نمی‌توانند در روزهای اول شروع کار وبلاگ‌نویسی تعداد بازدیدهای وبلاگشان را از ۱۰۰ بازدید(یونیک) فراتر ببرند و این نکته در ابتدای کار برای هر وبلاگ‌نویسی بسیار سخت است چرا که باید سخت تلاش کند در حالیکه از نتیجه کارش زیاد مطمئن نیست.

اگر شما هم به عنوان یک وبلاگ‌نویس چنین شرایطی را دارید در این مطلب چهار استراتژی ساده برای افزایش بازدید وبلاگ معرفی می‌شود که در صورت استفاده از آن می‌توانید بازدیدهای خود را به روزی ۱۰۰۰ بازدید هم برسانید و حتی از آن هم فراتر بروید؛ فقط باید مطمئن شوید که این ۴ استراتژی را به خوبی درک کرده‌اید و برای اجرای آن برنامه‌ریزی داشته باشید و روزانه با صرف دو و نیم ساعت نسبت به اجرای آنها اقدام کنید.

۴ استراتژی برای افزایش بازدید وبلاگ

استراتژی اول: نوشتن مطالب و مقالات جذاب (۱ ساعت در روز)

یک ساعت از وقت خود را صرف تحقیق درباره مطلبی که می‌خواهید بنویسید بکنید و با روش طوفان مغزی (یعنی با تمرکز بر موضوع هر آنچه که ذهنتان می‌رسد بر اساس دانش و تحقیقات خود بنویسید) شروع به نوشتن مطلب یا مقاله جذاب و «داغ» خود بکنید.

توجه داشته باشید که هدف شما باید نوشتن یک مطلب یا مقاله جذاب در هفته باشد اگر فکر می‌کنید چنین هدفی برای شما بلندپروازانه است برای هر دو هفته یکبار برنامه‌ریزی کنید به عبارتی هر ماه، ۲ مقاله و مطلب تاپ، منحصر به فرد و عالی برای وبلاگتان بنویسید. با صرف روزی یک ساعت شما در هفته یا در ۱۵ روز می‌توانید با گذاشتن ۷ تا ۱۰ ساعت زمان یک مقاله بسیار تاپ و ارزشمند که بسیار جذاب و جالب باشد بنویسید.

اگر با مورد فوق یعنی مطلب جذاب و داغ! آشنایی نداشته باشید باید بدانید که منظور ما از مطلب یا مقاله جذاب و داغ یک مطلب تقریبا بلند با ساختار مناسب است که ارزش بسیار زیادی برای بازدیدکنندگان دارد. به عنوان مثال اگر موضوع وبلاگ شما «طراحی سایت» باشد می‌توانید مطلبی با عنوان «۱۰۰ منبع رایگان برای طراحان وب‌سایت» بنویسید. چند الگوی دیگر در این خصوص عبارتند از:

 • یک لیست بلند بالا از منابع بنویسید
 • یک آموزش مفصل درباره موضوعی خاص بنویسید که مردم بدانند یک کاری را دقیقاً باید چگونه انجام دهند
 • برای یک مشکل مشترک در خصوص موضوع خاص وبلاگ‌تان راه حلی پیدا کنید و در خصوص آن بنویسید
 • یک تحلیل عمیق را در مورد موضوعی که مردم تنها به صورت سطحی درباره آن صحبت کرده‌اند بنویسید

وقتی بازدیدکنندگان به هر طریقی با مطلب جذاب و داغ شما برخورد کردند باید چنین عکس‌العملی را از آنها شاهد باشید: خدای من! چقدر فوق‌العاده بود، دقیقاً دنبال این می‌گشتم باید این مطلب را به دوستانم هم معرفی کنم تا آنها هم با این مطلب خوب آشنا شوند.

استراتژی دوم: فعالیت در رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های مجازی (۳۰ دقیقه در روز)

فعالیت در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های اجتماعی الزامی است به خصوص اگر شما تازه شروع به کار کرده باشید. ۳۰ دقیقه برای فعالیت روزانه در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به اندازه کافی برای رسیدن به هدف کافی باشد؛ اظهار نظر در وبلاگ‌های دیگر با گذاشتن کامنت، دادن لینک به مطالب مرتبط وبلاگ‌های دیگر، تعامل با دیگر وبلاگ‌نویسان از طریق ایمیل، توئیتر، تلگرام، اینستاگرام و … .

به یاد داشته باشید که هدف شما در این مرحله ایجاد ارتباط واقعی است به مردم نگویید که فقط بدلیل تبلیغ وبلاگ یا مطالبتان با آنها ارتباط دارید، همیشه به دیگران احترام بگذارید و آنها را در نظر داشته باشید و به خاطر داشته باشید که با ارتباط و تعامل بیشتر و بهتر می‌توان رشد کرد.

استراتژی سوم: نمایش و تبلیغ مطالب (۳۰ دقیقه در روز)

اولین مرحله بعد از اینکه مطلب جذاب و به اصطلاح خودمان داغِ خود را پست و منتشر کردید باید به تبلیغ و نمایش آن بپردازید راه‌های زیر برای این منظور پیشنهاد می‌شود:

 • در شبکه‌ها اجازه دهیم مردم از انتشار آن باخبر شوند. هرگز برای دیدن لینکتان التماس نکنید!
 • اطلاع‌رسانی در خصوص انتشار این مطلب به وب مسترها و وبلاگ‌نویسانی که در این زمینه مطلب می‌نویسند
 • ارسال مطلب به سایت‌های لینک‌گذاری اجتماعی (social bookmarking)
 • ارسال مطلب از طریق توئیتر و تلگرام و … به تعدادی از دوستان
 • نوشتن پست در خصوص مطلبتان در فوروم‌ها یا گروه‌های اجتماعی

اگر بازهم زمانی باقی مانده باشد، آن را با بهینه‌سازی موتورهای جستجو، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و فعالیت‌های خود برای تبلیغ کل وبلاگتان صرف کنید.

استراتژی چهارم: مطالب معمولی (۳۰ دقیقه در روز)

همانند فردی که نمی‌تواند تنها با خوردن نان زنده بماند، وبلاگ هم نمی‌تواند با مطالب و مقالات جذاب و داغ زنده باشد. مطالب معمولی و نرمال مطالبی هستند که شما بطور روتین و بصورت عادی در وبلاگ خود می‌نویسید. به عنوان مثال شما مطالب داغ وبلاگتان را در روزهای شنبه هر هفته و مطالب عادی را از دو شنبه تا جمعه منتشر کنید.

در اینجا چند ایده برای نوشتن مطالب معمولی در وبلاگ به شما پیشنهاد می‌کنیم:

 • لینک به مطلبی از یک وبلاگ دیگر که شامل نظرات و ایده‌های شما هم در آن خصوص باشد
 • مطلبی در خصوص آگاه کردن مخاطبان از اخبار حوزه موضوع وبلاگتان
 • نوشتن پستی با پرسش یک سوال از خوانندگان و شروع بحث و مذاکره در خصوص آن
 • نوشتن یک پست خاص در خصوص یک منبع یا ترفند که شما پیدا کرده‌اید با هدف آشنا ساختن خوانندگان با آن

 حتماً بخوانید: ۳۳ ایده جالب وبلاگ‌نویسی که پست‌های وبلاگتان را داغ می‌کند.  

در حالی‌که مطالب جذاب و داغ، خوانندگان و مخاطبان جدیدی را به وبلاگتان اضافه می‌کند مطالب عادی و معمولی مطالبی هستند که تنوع در وبلاگ شما ایجاد می‌کنند و خوانندگان را سرگرم می‌کنند.

منبع: Daily Blog Tips

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس