صفحه اول | دنیای وبلاگ | چرا باید دانشجویان وبلاگ بنویسند؟

چرا باید دانشجویان وبلاگ بنویسند؟

3 روش عالی برای استفاده موثر از تصاویر در وبلاگ

در عصر حاضر کسب مهارت در هر زمینه‌ای فرد را توانمند می‌کند، با گسترش اینترنت و از بین رفتن ارتباطات چهره به چهره، ارتباطات دیجیتالی جای آن را گرفته است. وبلاگنویسی یکی از ابزارهای مهم اینترنت برای گسترش اطلاعات و ارتباطات است در این مطلب ۱۱مورد از فواید وبلاگنویسی برای دانشجویان را توضیح داده‌ایم.

عصر دیجیتال زندگی ما را تغییر داده است، امروزه بیشتر مردم ترجیح می‌دهند ایده‌ها، افکار و نظرات خود را با دوستان، آشتایان، همکاران و همکلاسی‌ها و حتی دیگران در اینترنت به اشتراک بگذارند و دیگر خبری از ارتباطات چهره به چهره نیست به همین دلیل است که اکنون وبلاگنویسی محبوب و شایع است؛ مردم افکار خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند و از نظرات آنان باخبر می‌شوند. همه بدون توجه به اینکه چه کسی هستند و یا شغلشان چیست، می‌توانند وبلاگ داشته باشند. در این نوشته قصد داریم توضیح بدیم که چرا باید دانشجویان وبلاگ داشته باشند.

چرا باید دانشجویان وبلاگ بنویسند؟

فواید وبلاگنویسی برای دانشجویان

۱- کاری را که دوست دارید انجام می‌دهید

حدود ۵۱٫۷ آمریکایی‌ها از شغل خود ناراضی هستند، این نظرسنجی نشان می‌دهد هنگامی که مردم کار خود را دوست ندارند، افسرده می‌شوند و این بسیار غم‌انگیز است. شاید شنیده باشید که می‌گویند: «آنچه را که دوست دارید انجام دهید و انجام دهید هر آنچه که دوست دارید» و این یک واقعیت است، این کلید موفقیت است. با راه‌اندازی یک وبلاگ شما هیچ محدودیتی ندارید و این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه چیزی را به رسمیت بشناسید. بنابراین داشتن وبلاگ یکی از راه‌هایی است که شما آنچه را که دوست دارید انجام دهید.

۲- تجربیات خود را آشکار می‌سازید

اگر تصمیم گرفتید شروع به وبلاگنویسی کنید باید بیشتر به زمینه‌ای که علاقه دارید و تجربیات و مهارت‌هایی در آن دارید بیردازید. این بدین معنی است که شما به عنوان یک متخصص وقت زیادی را به کارتان اختصاص داده‌اید و تجربیات ارزشمندی را برای اشتراک گذاشتن با دیگران دارید. نگران این نباشید که تجربیات خود را در وبلاگتان به رایگان به اشتراک گذاشته‌اید، مطمئن باشید که این کار بعدها برایتان بسیار مفید خواهد بود و به احتمال زیاد می‌توانید در زمینه تخصصتان شغل خوبی را پیدا کنید.

۳- مهارت‌های ارتباطی خود را توسعه می‌دهید

هنگام وبلاگنویسی با خوانندگان، وبلاگ‌نویسان و حتی مشتریان خود ارتباط برقرار گنید و از نظرات آنها در مورد مطالب و تخصص خود بهره‌مند شوید. خیلی مهم است که یاد بگیرید چگونه به نظرات مثبت یا مزورانه و نیز نظرات منفی پاسخ مناسب دهید.

۴- مهارت نوشتن خود را افزایش می‌دهید

اگر علاقه‌ای به نوشتن ندارید، با نوشتن وبلاگ مجبور می‌شوید که بیشتر بنویسید. این درست که نوشتن یک پست در وبلاگ مثل نوشتن یک مقاله علمی نیست، اما مهارت نوشتن شما را تقویت می‌کند گرچه ممکن است اشتباهات گرامری و دستوری داشته باشید مثل اینکه ندانید کجا باید ویرگول بگذارید یا کجا از پرانتز استفاده کنید. تمرین در این زمینه بیشتر کمکتان می‌کند هرچه بیشتر بنویسید کمتر اشتباه خواهید داشت. نوشتن خسته کننده و حوصله‌بر نیست، بلکه راهی است که به شما کمک می‌کند تا افکار و عقاید خود را بیان کنید پس از این کارتان لذت ببرید و مهارت‌های خود را افزایش دهید.

چرا باید دانشجویان وبلاگ بنویسند؟

۵- تحقیق می‌کنید

مهم نیست که وبلاگ شما درباره چه موضوعی است در اینترنت برای پیدا کردن وبلاگ‌های دیگر جستجو می‌کنید، آنهایی که به موضوع شما نزدیک باشند را مطالعه می‌کنید از نظرات آنان بهره‌مند می‌شوید و ایده جدیدی را برای پست تازه‌تان پیدا می‌کنید. وبلاگنویسی که بخواهد کار خود را توسعه دهد باید تحقیق و پژوهش کند. و این مهارت‌های پژوهشی را در شما پرورش می‌دهد که می‌تواند در زمینه درسی‌تان بسیار مفید باشد.

۶- اقتدار آنلاین پیدا می‌کنید

داشتن وبلاگ به معنی نشان دادن تخصص شما در زمینه‌ای خاص است و امروزه بیشتر دانشجویان دوست دارند در زمینه یک تخصص خاص رهبر و لیدر فکری باشند و آن را کلید موفقیت خود می‌دانند. اگر اعتماد به نفس داشته باشید بیشتر احتمال دارد که بتوانید قدرت آنلاین زمینه خاصی را پیدا کنید و طرفداران خود را داشته باشید.

۷- ارتباطات کسب و کار ایجاد می‌کنید

اگر چه بعضی معتقدند که بخش نظردهی در وبلاگ‌ها در حال مرگ است، بازهم افرادی وجود دارند که تخصص و افکار خود را در قالب نظرات وبلاگ بیان می‌کنند. مهم نیست که در وبلاگ شما نظرات بیان می‌شود یا نه، چیزی که مهم است اینه که شما از افرادی که در زمینه کاری شما موفق هستند چیزهایی را یاد می‌گیرید. اگر از ابتدا ارتباطات خود را بخوبی انجام داده باشید شانس این را دارید که یک شبکه ارتباطی کسب کار برای خود داشته باشید. هرگز نمی‌دانید که آنها چه زمانی مورد نیاز شما خواهند بود پس بهتر است در پیدا کردن دوستان برنده باشید تا بازنده.

۸- شروع به کار می‌کنید

امروزه وبلاگنویسی محبوب است و تعداد وبلاگ‌نویسان به سرعت در حال رشد هست. پیدا کردن وبلاگ در هر زمینه‌ای آسان است، بسیاری از برندها از وبلاگ به عنوان یک ابزار بازاریابی برای تبلیغ محصول و خدمات خود استفاده می‌کنند. اگر بتوانید مطالبی بنویسید تا مخاطبان زیادی را برای محتوای وبلاگ خود پیدا کنید و توجه و علاقه آنها را جذب کنید به احتمال زیاد وبلاگتان بازدید و ترافیک زیادی را خواهد داشت و از این طریق می‌توانید درخواست همکاری از افراد مختلف، شرکت‌ها و یا برندها دریافت کنید. در کل، وبلاگ‌نویسی راهی برای کسب درآمد و شروع به کار شما است.
 حتماً بخوانید: چگونه پست‌های مناسب برای گرفتن رنک خوب از موتورهای جستجوگر بنویسیم؟ 

چرا باید دانشجویان وبلاگ بنویسند؟

۹- خودتان را توسعه می‌دهید

زندگی فرایند توسعه است، همانطور که روزانه با چیزهای جدید و وظایف گوناگون روبه‌رو هستیم. مهم این است که رشد کنید و از پتانسیل خود برای رسیدن به اهدافتان استفاده کنید و از زندگی خود لذت ببرید. اگر وبلاگنویس هستید احتمال زیاد به شاخه‌ای علاقه دارید و در تلاش به دنبال یاد گرفتن چیزهای جدیدی در آن زمینه هستید. در هر حال مدیریت یک وبلاگ شما را توسعه می‌دهد و کمک می‌کند آدم شادی باشید.

۱۰- یک نمونه کار حرفه‌ای (Portfolio) درست می‌کنید 

یکی از مشکلات بزرگ فارغ‌التحصیلان دانشگاهی این است که کارفرمایان تمایل دارند تا افراد باتجربه‌ استخدام کنند. در حالیکه کار و تحصیل همزمان سخت است راهی وجود دارد که همزمان تحصیل کنید و بتوانید تجربه کسب کرده و نمونه گار حرفه‌ای درست کنید، آن «وبلاگ‌نویسی» است. در حالیکه آن یک کسب و کار آنلاین است هر زمان که فرصت داشته باشید آن را انجام می‌‎دهید و برخی از مهارت‌های اصلی در نوشتن، تحقیق، ارتباطات و … را کسب می‌کنید. در آینده وقتی می‌خواهید رئیس خود را تحت تاثیر قرار دهید توضیح بدید که وبلاگ بعنوان یک سرگرمی به شما کمک کرد تا رشد کنید و کار پیدا کنید.

۱۱- سرگرم می‌باشید

وقتی وبلاگ دارید هر آنچه را که دوست دارید با دیگران به اشتراک می‌گذارید و سرگرم می‌شوید. بعنوان مثال امروز یک ویدئو، بلاگ می‌کنید(Vblog) که مراحل مختلف و روند ساخت آن بسیار جذاب و خنده‌دار است به علاوه یک وبلاگ خوب ویدئو، صوت و سایر محتوای رسانه‌ای هم دارد و این شما هستید که می‌توانید آن را انجام دهید. دوستانتان را به دیدن آن دعوت می‌کنید و با شنیدن نظرات آنان در خصوص مطلبتان سرگرم می‌شوید.

حرف آخر: نه تنها بازاریابان بلکه دانشجویان هم اقدام به راه‌اندازی وبلاگ برای خود می‌کنند و هر کدام  دلایل زیادی برای تبدیل شدن به یک وبلاگنویس دارند، ضمن اینکه هرکسی می‌تواند از آن بیشتر یا کمتر استفاده کند. برای یک دانشجو، وبلاگنویسی یک راه عالی برای ترکیب کار، توسعه و سرگرمی است. آن را امتحان کنید، می‌توانید دانشش را بدست آورید.

منبع: DailyBlogTips

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس