صفحه اول | دنیای وبلاگ | چگونه پست‌های مناسب برای گرفتن رنک خوب از موتورهای جستجوگر بنویسیم

چگونه پست‌های مناسب برای گرفتن رنک خوب از موتورهای جستجوگر بنویسیم

نوشتن مطالب وبلاگی که بتواند رنک بالایی را در موتورهای جستجوگر کسب کند یک علم، هنر و مهارت بزرگ است که می‌تواند موفقیت در وب و کسب‌وکار را به ارمغان آورد. در این مطلب ترفندهای کاربردی به منظور نوشتن پست‌های مناسب برای گرفتن رنک بالا در گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر توضیح داده شده است.

طبیعی است همه کسانی که وبلاگ می‌نویسند، دوست داشته باشند تا مطالبشان بیشتر دیده شود اما تعداد خیلی کمی فرق بین مطالبی که پتانسیل لازم برای گرفتن رنک دارد با مطالبی که ندارد را می‌دانند. لازم نیست حتماً یک کارشناس متخصص سئو SEO باشید تا بتوانید چنین مطالبی بنویسید. در زیر به تعدادی ترفند خوب برای نوشتن پست‌های مناسب برای گرفتن رنک بالا اشاره می‌کنیم.

چگونه پست‌های عالی برای گرفتنِ رنک خوب بنویسیم

نوشتن پست‌های مناسب برای گرفتن رنک

کلمات کلیدی بلند

اگر کمی تجربه در سئو داشته باشید با کلمات کلیدی بلند آشنا هستید در واقع کلمات کلیدی بلند کلماتی هستند مثل کلمات کلیدی مرکزی و اصلی با این تفاوت که چند کلمه دیگر به آن اضافه شده است. کلمات کلیدی بلند آن کلماتی هستند که دقیقا مشخص کننده موضوع محتوای مطالب یا محصولات شما هستند. کلمات کلیدی بلند چندین مزیت دارند اول اینکه آنها بدلیل داشتن معنای خاص رقابت کمی با کلمات کلیدی کوتاه دارند که به تعداد بسیار زیادی توسط سایت ها و وبلاگ‌های مختلف ارائه شده‌اند. دوم اینکه بدلیل داشتن تمرکز بالا بر روی محتوا قابلیت بالایی برای گرفتن رنک دارند. مثل تازه کارها پستهای وبلاگتان را پر از کلمات کلیدی کوتاه و تک کلمه نکنید در عوض یک یا دو کلمه کلیدی بنویسید که محتوا را بطور کامل شامل شوند.

اسپم کردن کلمات کلیدی به هیچ وجه توسط گوگل نادیده گرفته نمی‌شود و هیچ سودی برای رنک گرفتن مطالب شما ندارند. تمرکز بر روی چند کلمه کلیدی بلند علاوه بر اینکه پست شما را در حالت نرمال خود نگه می‌دارد برای گوگل نیز بسیار خوش آیند است.

چگونه پست‌های مناسب برای گرفتن رنک خوب از موتورهای جستجوگر بنویسیم

ایجاد پیوند به منابع معتبر خارجی

از ایجاد پیوند به منابع تأثیرگذار خارجی هنگام نوشتن پست‌های وبلاگ، نترسید لازم نیست نسبت به ایجاد لینکی رایگان به یک سایت یا وبلاگ دیگر خساست به خرج دهید. لینک دادن به منابع خارجی معتبر در پست‌ها نه تنها به مخاطبان شما منابع بیشتری را معرفی می‌کند بلکه به آنها نشان می‌دهد که شما برای نوشتن مطالبتان تحقیقات کاملی را انجام داده‌اید.

استفاده از لینک‌های داخلی

استفاده از لینک‌های داخلی نیز در نحوه رتبه‌بندی پست‌های وبلاگ نقش دارند. لینک‌های داخلی روند خزنده ربات‌های گوگل را تسهیل می‌کنند و اجازه می‌دهند تا یک نقشه سایت (site map) دقیق‌تر و کامل‌تری را ایجاد کنند. اینکار نه تنها به رنک این پست وبلاگ کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود سایر پست‌های پنهان دیگر نیز توسط ربات‌های گوگل شناسایی و رتبه بگیرند.

مطالب بلند و جذاب بنویسید

شاید در گذشته پست‌های کوتاه و ساده برای گرفتن رنک مناسب بوده باشند اما این موضوع نمی‌تواند در حال حاضر واقعیت داشته باشد. گوگل همچنان پست‌های طولانی را تایید می‌کند و مقالات بلندتر رتبه بالاتری نسبت به مقالات کوتاه کسب می‌کنند. اما با این حال باید اطمینان حاصل کنید که مطالب بلند شما مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد. خوانندگان معمولا متن‌های بلند و طولانی را دوست ندارند و این هنر شماست که با استفاده از هدرها و تگ‌های عنوان جذاب، توجه مخاطبان را به مطلب جلب کنید.

اگر هدرها و تگ‌های عنوان شما نتواند توجه خوانندگان را به خود جلب کند پس شما کارتان را اشتباه انجام داده‌اید. اطمینان حاصل کنید که عنوان‌ها و تیترها به اندازه کافی توصیفی هستند تا خوانندگان حداقل خلاصه‌ای از مقاله را با خواندن آنها کسب کنند.  نوشتن پست‌های وبلاگ که رتبه خوبی دارند واقعا یک علم است. عدم درک نحوه کار موتورهای جستجو و آنچه که دوست دارند، می‌تواند به عنوان یک چالش بزرگ در وبلاگنویسی حرفه‌ای شما باشد، اما زمانی که می‌دانید چه کاری باید انجام دهید، کسب رتبه بالاتر کاملا عملی است. اگر از راهنمایی‌های مندرج در این مقاله پیروی کنید، نباید برای رنک گرفتن پست‌های خود مشکلی داشته باشید.

منبع: DailyBlogTips

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس