صفحه اول | دنیای وبلاگ | شش اشتباه فاحش در وبلاگ‌نویسی و راه‌حل آنها

شش اشتباه فاحش در وبلاگ‌نویسی و راه‌حل آنها

آشنایی با نکاتی که جزء اشتباهات فاحش وبلاگ‌نویسی محسوب می‌شوند می‌تواند برای ما در داشتن وبلاگی معتبر، محبوب و پرمخاطب کمک شایانی نماید. وبلاگنویسی بدون توجه به این نکات می‌تواند آثار زیانباری داشته باشد. در این مطلب به مهمترین اشتباهات وبلاگنویسی و راه حل آنها اشاره کرده‌ایم.

وبلاگنویسی بسیار آسان است هنگامی که تصمیم به وبلاگ‌نویسی می‌گیرید به راحتی می‌توانید شروع به نوشتن کنیدو مطالب خود را منتشر کنید، اگر مثل اکثر وبلاگ‌نویسان دنبال ایجاد وبلاگی پویا و محبوب هستید باید نکاتی را در نظر داشته باشید و از اشتباهات فاحش وبلاگ‌نویسی دوری کنید تا بتوانید از ابتدا وبلاگ خود را در مسیر درستی قرار دهید.

شش اشتباه فاحش در وبلاگ‌نویسی و راه‌حل آنها

اشتباهات فاحش وبلاگ‌نویسی و راه حل دوری از آنها

۱- وبلاگنویسی روزانه

هنگامی که می‌خواهید وبلاگ بنویسید ذهنتان پر از چیزهایی است که می‌خواهید خیلی زود آنها را منتشر کنید؛ اما وبلاگنویسی روزانه و مداوم ذهن شما را خسته و انگیزه اولیه را از شما می‌گیرد طوری که بعد از مدتی با از دست دادن انگیزه وبلاگنویسی را برای مدت زیادی کنار می‌گذارید و این باعث می‌شود مخاطبان خود را از دست دهید. بجای این می‌توانید برای نوشتن مطالب وبلاگتان برنامه‌ریزی داشته باشید و مطالبتان را بر اساس برنامه یک روز در میان یا هفته‌ای چند روز منتشر کنید باید کاری کنید که انرژی و انگیزه شما تحلیل نرود و مخاطبان شما مشتاقانه دوباره به وبلاگ شما برگردند. اگر روزی توانایی نوشتن چندین مطلب دارید می‌توانید بعد از نوشتن آنها را برای آینده پست کنید یعنی مشخص کنید که در چه روزی در آینده منتشر شوند.
حتماً بخوانید: آهسته و پیوسته وبلاگنویسی کنیم

۲- نداشتن اطلاعات در مورد SEO

این باور دیگه قدیمی شده است اگر فکر می‌کنید باید نوشته‌های وبلاگتان پر از لینک و کلمات کلیدی متعدد باشد تا بتوانید نظر گوگل را جلب کنید. گوگل به تازگی از الگوریتم‌های بسیار پیشرفته‌ای برای شناسایی کلمات کلیدی مرتبط و نیز رنک کردن صفحات استفاده می‌کند که در صورتی که مطالب شما را حاوی اسپم کلمات کلیدی یا لینک بداند شما را جریمه خواهد کرد. نوشته خوبی مطلبی است که بیش از ۳۰۰ کلمه داشته باشد و در آن حداکثر  ۱۰% کلمات کلیدی وجود داشته باشد. ضمن اینکه باید مطالبی نوشت تا اول نظر مخاطب را جلب کند و سپس نظر گوگل را.

۳- تمام کاری که باید بکنید نوشتن است!

بعضی از وبلاگنویسان به اشتباه فکر می‌کنند که تمام کاری که برای وبلاگنویس شدن باید انجام دهند این است که مطالب زیادی را بنویسند و منتشر کنند تا بتوانند مخاطب و خواننده جذب کنند. باید توجه داشت که ما در حال حاضر در دنیایی زندگی می‌کنیم که رقابت برای بازاریابی در آن بسیار زیاد و تنگاتنگ است. باید از تمام فرصت‌ها از جمله شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ وبلاگ استفاده کنیم. استفاده از شبکه‌های اجتماعی چون فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و … برای تبلیغ محتوای وبلاگ بسیار مهم است. باید برای جذب مخاطب از روش‌های خوب دیگر هم استفاده کرد تا فقط با تکیه بر سئوی خوب!

شش اشتباه فاحش در وبلاگ‌نویسی و راه‌حل آنها

۴- باور به اینکه وبلاگ به راحتی کسب درآمد می‌کند

وبلاگنویسان زیاد در این باره صحبت می‌کنند که به راحتی و آسانی می‌توان از وبلاگ بعنوان یک شغل تمام وقت درآمد کسب کرد در حالیکه این پروسه بسیار پیچیده‌تر از آن است که بتوان تصور کرد با نوشتن مطلب و انتشار آن در وبلاگ بتوان درآمد راحتی را کسب کرد! یک جمله معروفی است که می‌گوید «اگر شهر رم در یک روز ساخته شده باشد می‌توان به راحتی از وبلاگ هم کسب درآمد کرد».

برای کسب درآمد از وبلاگ باید از تکنیک‌های مختلفی در وبلاگ استفاده کرد و تمام آنها بعد از زمانی است که وبلاگ شما محتوای کافی و مناسب داشته و مخاطبان زیادی را جذب کرده باشد. از جمله راه‌های کسب درآمد در وبلاگ استفاده از سیستم‌های تبلیغاتی چون «پرداخت در ازای کلیک»، «پرداخت در ازای نمایش»، «پرداخت در ازای خرید» و … که تمام این موارد مستلزم این است که وبلاگ شما بازدید کننده و ترافیک بالایی داشته باشد تا بتواند تبلیغ کنندگان را برای نمایش تبلیغاتشان در وبلاگ شما ترغیب کند.

۵- متن مهم‌ترین ویژگی وبلاگ است!

اگر مطالب وبلاگ شما پر از متن با پارگراف‌ها و جمله‌های بلند باشد بطور حتم و یقین مخاطب را فراری خواهد داد؛ چرا که باعث خستگی آنها می‌شود. برای حل این مشکل باید متن نوشته خود را با استفاده از تصویر یا ویدئو غنی کنید تا برای خواننده و بازدیدکنندگان جذاب باشد. برای متن هم باید از جملات کوتاه و پاراگراف‌های کوتاه استفاده کرد.

۶- عدم ارتباط با مخاطبان

وبلاگ یکی از ابزارهای ارتباطات است. امروزه بسیاری از کاربران از اینترنت برای ارتباطات بین خود استفاده می‌کنند. اگر در مطالب شما کاربران یا خوانندگان نظراتی داشته باشند باید به خوبی و در اسرع وقت به آنها پاسخ دهید تا مخاطبان احساس بی‌توجهی نکرده و به یکباره از وبلاگ شما فراری نشوند. برای این منظور بهتر است که نظرات و دیدگاه‌های مخاطبان وبلاگ را در بخش مطالب یا شبکه‌های اجتماعی بخوبی پیگیری کرده و پاسخ لازم را در زمان سریع ارائه دهید.

منبع: Daily Blog Tips

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس